Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow г arrow ГОТЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО
   

ГОТЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО

- туристське підприємство, що спеціалізується на наданні основних послуг (розміщення і харчування).

Типи Г. п. відрізняються певними особливостями і структурою. Функціональні вимоги до готелів ділового призначення: місцезнаходження поблизу адміністративних, громадських центрів, міст і поселень; озеленена територія для відпочинку й спортивної діяльності не обов'язкова; переважання в готельному фонді одномісних номерів; наявність призначених для денної роботи номерів-кабінетів збільшеного розміру, в ряді яких можливе проведення невеликих нарад; обов'язкова організація в номері "робочої зони"; максимальна ізоляція номерів від зовнішнього середовища з метою забезпечення умов для зосередженої роботи (наприклад, методом герметизації віконних рам тощо). До організації громадських приміщень в готелях ділового призначення висуваються особливі вимоги: наявність приміщення для проведення нарад, виставок продукції, зали для засідань або приміщення багатоцільового призначення (проведення нарад, банкетів тощо) з додатковим входом з вулиці; наявність телеграфу, телетайпу, телефаксу, електронної пошти та ін.; служби фінансового забезпечення (відділення банку тощо); приміщення для секретарів з офісною технікою. При таких готелях обладнуються відкриті стоянки або гаражі для особистих транспортних засобів.

Схема ілюструє різноманітність видів Г. п.

види готельних підприємств

Курортний готель

Готель сімейного відпочинку

Туристичний

готель

Екскурсійний готель

- лікувально-медичного призначення: для проведення профілактичного лікування: оздоровчої о призначення: тераси, аерарії тощо; ДЛЯ відпочинку, ігор, розваг, культурного

дозвілля

- для ігор дітей;

- для залишення дітей під доглядом;

- для приготування дитячого харчування;

- для ігор, відпочинку, розваг, культурного дозвілля;

- для спортивно-оздоровчих заходів;

- система об'єднання житлових номерів

- турагенства;

- номерів-дубль (що дозволяють змінювати місткість шляхом об'єднування); підприємств розважального харчування;

- для відпочинку, ігор, розваг, культурного дозвілля; спортивно-оздоровчого призначення (при спортивно-

оздоровчому туризмі)

(до трьох днів перебування):

номерів-дубль;

розважального

харчування;

для відпочинку,

ігор, розваг;

туристичного обслуговування; (понад три дні); розширена номенклатура приміщень для відпочинку ігор, розваг

НАЯВНІСТЬ ОЗЕЛЕНЕНОЇ ТЕРИТОРІЇ

Функціональні вимоги, що висуваються до структури туристських і курортних готелів та готелів для відпочинку, принципово інші (див. схему): розміщення в озеленених масивах, максимально віддалених від галасливих міських центрів; наявність озелененої території для відпочинку і заняття спортом (розміри території можуть бути значними - від 150 до 250 м2 на одне спальне місце). В номерному фонді туристських готелів через тенденцію до сімейного проведення відпочинку значно зростає число двомісних номерів - до 80-90% від загальної кількості. Внутрішня організація номера визначається конкретною формою відпочинку, якій відповідає цей тип готелю. Наприклад, для курортних готелів характерна організація спального місця чи зони відпочинку не тільки в номері, а й на лоджії, балконі, терасі. У готелях сімейного відпочинку, розрахованих на перебування батьків з дітьми, в номері передбачається наявність обладнання для прасування та сушіння речей, а також кухонь-ніш або міні-кухонь. Номери туристських готелів плануються і як місце повсякденного спілкування, прийому гостей. За мінімальної площі номера простір з цією метою вивільняється шляхом двоярусного розміщення спальних місць, використання меблів, що трансформуються, тощо. Функціональні особливості, властиві туристським готелям, пов'язані також з украй нерівномірною сезонною завантаженістю. Тому для цих готелів характерною є організація номерного фонду зі змінюваною за сезонами місткістю (номери-дубль). Такі номери є в готелях системи "Інтурист", "Хіл-тон", "Шератон" (СІНА) та ін. Підприємства харчування в готелях для відпочинку за кількістю посадкових місць розраховуються на обслуговування не тільки всіх проживаючих, а й відвідувачів місцевої зони відпочинку чи курорту. При цьому сумарне число посадкових місць на підприємствах харчування вдвічі, а іноді втричі перевищує число спальних місць в готелі. Сезонний режим роботи підприємства харчування широко розповсюджений. В курортних готелях передбачаються підприємства дієтичного харчування (з відповідною організацією кухні та зали). У готелях сімейного відпочинку організуються спеціальні зали, кухні, що забезпечують дитяче харчування.

 

Схожі за змістом слова та фрази