Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow п arrow ПІДПРИЄМСТВО ГОТЕЛЬНЕ
   

ПІДПРИЄМСТВО ГОТЕЛЬНЕ

- туристське підприємство, що спеціалізується на наданні основних послуг(розміщення та харчування): готель, туристський комплекс, рекреаційний комплекс, мотель, ботель, ротель, база, кемпінг, спортивний притулок.

Різні типи П. г. відрізняються призначенням та структурою. Функціональні вимоги до готелів ділового призначення: місце розташування має бути неподалік від адміністративних, громадських та інших центрів; переважання в готельному фонді одномісних номерів; наявність номерів-кабінетів збільшених розмірів, де є можливість проведення невеликих нарад; обов'язкова організація в номері "робочої зони"; максимальна ізоляція номерів від впливу зовнішнього середовища з метою забезпечення умов для зосередженої роботи.

До організації громадських приміщень в готелях ділового призначення мешканці висувають особливі вимоги щодо наявності: приміщень для проведення нарад, виставок продукції тощо, зали для засідань або приміщень багатофункціонального призначення з додатковим входом з вулиці;

телеграфу, телетайпу, телефаксу та ін.; служби фінансового забезпечення (відділення банку тощо); приміщення для секретаріату з розмножувальною технікою. При таких готелях обладнуються відкриті стоянки для транспортних засобів.

Функціональні вимоги до структури туристських та комунальних готелів, а також готелів для відпочинку, є принципово іншими. Це - розміщення серед масивів зелених насаджень, які максимально віддалені від шумних міських центрів; наявність озелененої території для відпочинку та занять спортом. Розміри вказаної території можуть бути в ряді випадків значними (від 150 до 250 м2 на одне спальне місце); в номерному фонді туристських готелів, зважаючи на тенденції до сімейного відпочинку, значно зростає число двомісних номерів - до 80-90% від загального номерного фонду; внутрішня організація номера визначається конкретною формою відпочинку, якій відповідає такий тип готелю. Наприклад, для курортних готелів характерна організація спального місця або зони відпочинку не тільки в номері, а й на балконі, терасі, які мають збільшені розміри. В готелях сімейного відпочинку, розрахованих на перебування відпочиваючих з дітьми, в номері передбачаються пристосування для сушіння і прасування одягу, а також міні-кухні.

Номери туристських готелів формуються з розрахунку наявності місць для організації спілкування вдень, прийому гостей. При мінімальній площі номера простір з цією метою звільняється шляхом двоярусного розміщення спальних місць, використання меблів, здатних трансформуватися, тощо. Функціональні особливості туристських готелів пов'язані також з нерівномірністю їх сезонної завантаженості, тому для такого типу готелів характерна організація номерного фонду зі змінною місткістю (номери "дубль"). Такі номери використовуються готелями "Інтурист", фірм "Хілтон", "Шератон" (США) та ін. Підприємства харчування в готелях для відпочинку за кількістю місць розраховуються для обслуговування не тільки мешканців готелю, а й інших відвідувачів місцевої зони відпочинку або курорту. При цьому сумарна кількість місць на підприємствах харчування може вдвічі, а інколи і втричі перевищувати число місць в готелі. Дуже поширеним є сезонний режим роботи підприємств харчування.

Специфіка різних форм відпочинку створює індивідуальну специфіку готелю. В курортному готелі переважає лікувально-профілактичне обслуговування; в туристському - туристське; в готелях для сімейного відпочинку - дитяче обслуговування. До складу курортних готелів, залежно від лікувальних чинників місцевості, можуть включатись зали "рухової терапії", окремі гідротерапевтичні приміщення, басейни для лікувального плавання. В готелях для сімейного відпочинку передбачаються приміщення для дитячих ігор та розваг, дитячого садка, організовуються різноманітні заняття та дитячі спортивні ігри.

 

Схожі за змістом слова та фрази