Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow син-спад arrow СІМЕЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО
   

СІМЕЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

— різновид приватного підприємства, заснованого на власності фіз. осіб — членів сім'ї, що проживають разом. Набуло поширення у багатьох країнах Європи (Італії, Франції, Іспанії, Німеччині, Польщі, Чехії та ін.) у сфері с. г., п обут, обслуговування, торгівлі, громадського харчування, туристичного бізнесу тощо. В Україні С. п. як самостійний вид суб'єктів господарювання передбачений Законом «Про підприємства в Україні» (1991, зі змінами і доп. 1998).

Прав, статус С. п. визначається нормами підприємницького, цив., госп., фін. та ін. галузей зак-ва, що регулюють діяльність підприємств в Україні. С. п. має права юрид. особи та діє на підставі свого статуту, який затверджується власниками майна і, поряд із загальноприйнятими, містить положення, пов'язані з особливостями діяльності підприємства. Майно С. п., у т. ч. вироблена продукція та одержані доходи, є спільною пайовою власністю членів сім'ї, які разом ведуть г-во, якщо статутом або договором між ними не передбачено інше. Див. також (фермерське господарство.

Літ.: Новые возможности предпринимательства. К., 1992; Мусияка В. Л. Правовые основы предпринимательской деятельности. X., 1995; Ковалюк О. М., Лех Г. А., Реверчук С. К. Сімейні г-ва України: (принципи, механізми, перспектива). К., 2002.

В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази