Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Б-бл arrow БЕЗПЕКА МОРЕПЛАВАННЯ
   

БЕЗПЕКА МОРЕПЛАВАННЯ

- система міжнародних і нац. заходів, спрямованих на збереження на морі життя людей, суден і вантажів, що ними перевозяться. Ці заходи здійснюються: на суднах; берег, службами. На суднах Б. м. забезпечується: дотриманням правил експлуатації суден, спостереження і судноводіння; своєчасним урахуванням гід-рометеорол. та інших умов плавання; наявністю на судні необхід. рятувальних та ін. аварійних засобів тощо. Берег, служби пароплавств забезпечують Б. м.: необхідним тех. і матеріальним обслуговуванням суден; укомплектуванням суден кваліфікованими екіпажами; повідомленнями про мор. небезпеку;

опрацюванням рекомендованих шляхів руху суден; розробкою і впровадженням правил маневрування та сигналізації при розходженні суден тощо. Важлива роль у цій сфері належить Міжнародній космічній системі визначення місцезнаходження суден і літаків, які зазнали біди.

Питання Б. м. регулюються Конвенцією ООН по морському праву, ін. міжнар. договорами та угодами, міжнар. і нац. правилами мореплавання тощо. На нац. рівні діють аварій-но-рят. служби на морі. За законодавством України особи, винні в порушенні діючих на мор. транспорті правил охорони порядку і безпеки руху, підлягають притягненню до крим., адм. або дисциплінарної відповідальності. Ю.С. Шемшученко.

 

Схожі за змістом слова та фрази