Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow зат-зміш arrow ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИЛОГО ПРИМІЩЕННЯ
   

ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИЛОГО ПРИМІЩЕННЯ

— одна з гарантій прав на житло при тимчас. відсутності у місці проживання наймача або членів його сім'ї у держ., громад, та приват, житлових фондах, а також членів сім'ї члена житл.-буд. (житлового) кооперативу (ЖБК, ЖК), які не є власниками паєнагромаджень.

Згідно зі ст. 71 Житлового кодексу України при тимчас. відсутності зазначених вище осіб за ними зберігається жиле приміщення протягом 6 місяців. У разі їх відсутності з поважних причин понад 6 місяців за заявою відсутнього цей строк може бути продовжено наймодавцем у державних і громадських житлових фондах.

Жиле приміщення за вказаними особами зберігається на певний строк у випадках: призову на строкову військ, службу або направлення на альтернат, (невійськову) службу, а також призову офіцерів із запасу на військ, службу на строк до 3 років — протягом усього періоду військ, служби; перебування на військ, службі прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби — протягом перших 5 років перебування на дійсній військ , службі; тимчас. виїзду з пост, місця проживання у зв'язку з особливими умовами і характером роботи (екіпажі суден, працівники геол., розвід, партій, експедицій тощо) або у зв'язку з навчанням (студенти, аспіранти тощо) — протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання; поміщення дітей на виховання у державний дитячий заклад, до родичів, опікуна чи піклувальника — протягом усього часу їх перебування у цьому закладі, у родичів, опікуна чи піклувальника, якщо в жилому приміщенні, з якого вибули діти, залишились проживати інші члени сім'ї; виїзду у зв'язку з виконанням обов'язків опікуна (піклувальника) — протягом усього часу виконання цих обов'язків; влаштування інвалідів у будинки-інтернати або ін. установи соціальної допомоги — протягом 12 місяців; виїзду для лікування у лікувально-профілактичному закладі — протягом усього часу перебування в ньому; взяття під варту — протягом усього часу перебування під слідством і судом.

У разі тимчас. відсутності наймача або членів його сім'ї у приват. житл. фонді за ними зберігається жиле приміщення тільки у випадках: призову на строкову військ, службу або направлення на альтернат, (невійськову) службу, а також призову офіцерів із запасу на військ, службу на строк до 3 років — протягом усього періоду проходження зазначеної військ, служби; перебування на військ, службі прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби — протягом перших 5 років перебування на дійсній військовій службі; влаштування інвалідів у будинки-інтернати або ін. установи соціальної допомоги — протягом 12 місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у суд. порядку (ст. 72 ЖК України).

І. М. Кучеренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази