Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дер-дин arrow ДЕРЖАВНИЙ ФОНД НАДР
   

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД НАДР

- використовувані ділянки, що становлять геометризова-ні блоки надр, і невикористовувані частини надр у межах тер. д-ви та її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони. Поняття «надра» означає частину земної кори, розташовану під поверхнею суші та дном водоймищ, яка простягається до глибин, доступних для геол. вивчення та освоєння.

Складовою частиною Д. ф. н. є Держ. фонд родовищ корисних копалин. Родовища корисних копалин — це нагромадження мін. речовин у надрах, на поверхні землі, у джерелах вод і газів, на дні водойм, які за кількістю, якістю та умовами залягання придатні для пром. використання. Зак-во України про надра виділяє спец, категорію техноген. родовищ корисних копалин. Це місця, де нагромаджені відходи видобутку, збагачення та переробки мін. сировини, запаси яких оцінені і мають пром. значення. Такі родовища можуть виникати також унаслідок втрат при зберіганні, транспортуванні та використанні продуктів переробки мін. сировини. Всі родовища корисних копалин, у т. ч. техногенні, із запасами, оціненими як промислові, становлять Держ. фонд родовищ корисних копалин, а всі попередньо оцінені родовища корисних копалин — резерв цього фонду. Розрізняють корисні копалини загальнодерж. значення і корисні копалини місц. значення. Віднесення родовищ до корисних копалин загальнодерж. та місц. значення здійснюється КМ України. Склад Д. ф. н., умови та порядок його використання визначаються Кодексом України про надра (1994).

Суверенні права та юрисдикція України щодо надр мор. дна виключної (морської) економічної зони, континентального шельфу реалізуються також відповідно до Закону «Про виключну (морську) економічну зону України» (1995) і Конвенції про континентальний шельф (1958), ратифікованої Президією ВР УРСР 10.ХІ 1960.

М. І. Єрофеев.

 

Схожі за змістом слова та фрази