Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow право оп-прим arrow ПРИЙОМ ГРОМАДЯН
   

ПРИЙОМ ГРОМАДЯН

- в Україні форма взаємовідносин органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посад, і служб, осіб з громадянами у зв'язку з їх особистими зверненнями до них. Такий прийом зобов'язані проводити керівники та ін. посадові особи органів держ. влади, місц. самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також об'єднань громадян. За Законом України «Про звернення громадян» (1996) прийом проводиться регулярно в установлені дні та години, у зручний для гр-н час, за місцем їх роботи і проживання. Гр афіки прийому доводяться до відома гр-н. Порядок П. г. в органах держ влади, місц. самоврядування та на підприємствах, в установах, організаціях, об'єднаннях гр-н визначається їх керівниками. Всі звернення гр-н на особистому прийомі реєструються. Якщо вирішити порушене в усному зверненні питання безпосередню на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому самому порядку, що і письм. звернення. Про результати розгляду гр-нинові повідомляється письмово або усно за його бажанням. Порядок П. г. в Україні постійно вдосконалюється. Так, з метою забезпечення реалізації конст. права гр-н на звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян» (ст. 22), указу Президента України «Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадяна-ми конституційного права на звернення» від 13.УІІІ 2002 КМ України 11.IX 2003 прийняв пост. «Про організацію особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України», якою затвердив Порядок організації та проведення особистого прийому громадян у Кабінеті Міністрів України. Цей Порядок визначає осн. вимоги до організації та проведення особистого П. г. у КМ. Встановлено графік особистого П. г. членами Уряду.

Особистий П. г. в ін. дні, крім неділі та святкових, проводять працівники управління організації роботи зі зверненнями гр-н департаменту діловодства та моніторингу Секретаріату КМ України. Передбачено, що прийом Героїв України, Героїв Рад. Союзу, Героїв Соц. Праці, інвалідів Вел. Вітчизн. війни проводиться позачергово.

Вхід до приймальні КМ, де проводиться П. г., вільний і не потребує оформлення перепустки та пред'явлення док-тів, що посвідчують особу.

В. Ф. Погорілко.

 

Схожі за змістом слова та фрази