Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дер-дин arrow ДЕРЖАВНА ДІЯЛЬНІСТЬ
   

ДЕРЖАВНА ДІЯЛЬНІСТЬ

- складова соціальної діяльності, яка здійснюється органами державної влади та їх представниками з метою виконання внутрішніх і зовнішніх функцій держави. В Україні вона втілюється у роботі Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Верховного Суду України, органів прокуратури та ін. державних інституцій. Д. д. грунтується на принципах законності, верховенства права, пріоритетності прав людини, розподілу владних повноважень, ефективності тощо. Зміст і характер Д. д. визначаються призначенням і повноваженнями відповідних державних органів. Правовою основою цієї

діяльності є Конституція України, закони та ін. нормативно-правові акти. Д. д. здійснюється у вироблених практикою і закріплених у законодавстві формах. Діяльність посадових осіб, які очолюють держ. інституції, реалізується у межах відповідної компетенції. Порушення встановлених правил Д. д. тягне за собою юридичну відповідальність винних.

Літ.: Держ. управління: теорія і практика. К., 1998: Реформування держ. управління в Україні: проблеми і перспективи. К., 1998; Конст. право України. ?., 1999.

Ю. М. Тодика.

 

Схожі за змістом слова та фрази