Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дер-дин arrow ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА СІМ'ЯМ З ДІТЬМИ
   

ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА СІМ'ЯМ З ДІТЬМИ

— гарантований д-вою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми з урахуванням складу сім'ї, її доходів, віку і стану здоров'я дітей. Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (1992) передбачено 11 видів держ. допомоги: допомога по вагітності та пологах; одноразова допомога при народженні дитини; допомога по догляду за дитиною; грош. виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років; допомога по догляду за дитиною-інвалідом; допомога по тимчас. непрацездатності у зв'язку з доглядом за хворою дитиною; допомога на дітей віком до 16 років (учнів — до 18 років); допомога на дітей одиноким матерям; допомога на дітей військовослужбовців строкової служби; допомога на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням; тимчас. допомога на непов-ноліт. дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів або коли стягнення аліментів неможливе.

Держ. допомоги по вагітності та пологах і по тимчас. непрацездатності обчислюються у відсотках до розміру середньоміс. заробітку (доходу), всі ін. допомоги — кратно або у відсотковому співвідношенні до розміру мінім, зар. плати. Діти-сироти, а також діти, які залишились без піклування батьків і які навчаються у держ. професійних навч.-вих. закладах, перебувають на повному утриманні д-ви. Сім'ям з хворими дітьми в разі направлення їх на консультацію чи лікування компенсуються витрати на проїзд. Дітям першого і другого року життя із малозабезпечених сімей надається безкоштовне дит. харчування.

Зак-вом передбачені також пільги та компенсації дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, та їхнім батькам: повне держ. забезпечення дітей до досягнення шкільного віку (7 років); безоплатний проїзд на всіх видах тр-ту дитині та особі, яка супроводжує хвору дитину до місця лікування і назад; безоплатне придбання ліків; щорічне безоплатне забезпечення путівками на оздоровлення; щомісячні і щорічні грош, допомоги; надання додаткової житлової площі; забезпечення продуктами харчування тощо. Потерпілим дітям з малозабезпечених сімей, що проживають на територіях радіоактивного забруднення, держ. допомоги виплачуються у подвійному розмірі.

Н. Б. Болотіна.

 

Схожі за змістом слова та фрази