Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow А-акт arrow АДРЕСНА ДОПОМОГА
   

АДРЕСНА ДОПОМОГА

- надання одноразових чи період, виплат, а також забезпечення безкоштовно майном гр-н з числа багатодітних сімей, осіб похилого віку, дітей-сиріт, жертв стих, лиха, біженців тощо на підставі спец, рішень органів влади різних рівнів, громад, орг-цій та волевиявлення окр. гр-н. Законодавство України передбачає такі осн. види А. д.: державні — адресні субсидії, цільова допомога на прожиття, дод. щомісячна допомога, адресна разова грошова допомога на осінньо-зимовий період; громадські — благодійна та гуманітарна допомога, добровільні пожертви.

Адресні субсидії — щоміс. безготівкова допомога гр-нам, розмір комунал. виплат яких становить понад 15 % їхніх доходів, на покриття витрат за користування житлом, водо-, тепло-, газопостачанням у межах заг. площі житла і споживання послуг, а також на придбання газу, твердого та пічного побут, палива.

Інші види держ. А. д. надаються гр-нам, сукупний доход яких не досягає межі малоза-безпеченості. Вони виплачуються за рахунок держ. бюджету (цільова допомога на прожиття) та місц. бюджету (дод. щомісячна допомога). Всі види держ. А. д. призначаються місц. органами викон. влади та соціального захисту населення на підставі письм. звернень Гр-Н. Т. С. Прокопова.

 

Схожі за змістом слова та фрази