Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow С-сим arrow СЕСІЯ
   

СЕСІЯ

(лат. — сидіння, засідання, від— сидіти, засідати) — 1) Орг.-прав. форма, період роботи представницького органу (напр., парламенту), суду, міжнар. організації, громад, формування, наук, установи (напр., С. загальних зборів академії наук) тощо. Періодичність, тривалість і порядок проведення С. та прийняття рішень на них визначаються відповід. регламентами, положеннями, статутами або ін. док-тами. Див. також Парламентська сесія.

2) Офіційно встановлений час, певний інтервал роб. дня, протягом якого здійснюється торгівля на біржі та укладаються біржові угоди (бірж. С). При визначенні періоду бірж, операцій, як правило, враховується фактор наявності бірж відповід. товару в ін. країнах або у певному час. поясі. Напр., на біржах Нью-Йорка і Лондона час здійснення угод з нафтою та дизел. паливом встановлюється таким чином, щоб закінчення торгівлі в Лондоні збігалося з початком торгів у Нью-Йорку. Цим забезпечується цілодобова торгівля, що сприяє зростанню та активності бірж, операцій і угод.

3) Період складання заліків та іспитів у вищих навч. закладах (екзаменаційна С), тривалість якого визначається зак-вом про освіту та навч. програмами відповід. Вузу.

В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази