Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow плат-пон arrow ПОДАТКОВІ ЗЛОЧИНИ
   

ПОДАТКОВІ ЗЛОЧИНИ

- порушення законодавства у сфері оподаткування, за які передбачено крим. відповідальність. Згідно зі ст. 212 КК України умисне ухилення від сплати податків, зборів та ін. обов'язкових платежів системи оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, або особою, що займається підприєм. діяльністю без створення юрид. особи, чи будь-якою ін. особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до факт, ненадходження до бюджетів чи держ. цільових фондів коштів у значних розмірах (сум, які в 1 000 і більше разів перевищують установлений зак-вом неоподатковуваний мінімум доходів громадян), карається штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів гр-н або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Ті самі діяння, вчинені за поперед, змовою групою осіб, або якщо вони призвели до факт, ненадходження до бюджетів чи держ. цільових фондів коштів у великих розмірах (сум, які в 3 000 і більше разів перевищують установлений законом неоподатковуваний мінімум доходів гр-н), караються штрафом від 500 до 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів гр-н або випр. роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Особу може бути звільнено від крим. відповідальності, якщо зазначені вище діяння вона вчинила вперше і до притягнення до крим. відповідальності сплатила податки, збори, ін. обов'язкові платежі, а також відшкодувала шкоду, завдану д-ві їх несвоєчасною сплатою (фін. санкції, пеня).

Якщо зазначені вище діяння вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів, ін. обов'язкових платежів, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи держ. цільових фондів коштів в особливо великих розмірах (сум, які в 5 000 і більше разів перевищують установлений зак-вом неоподатковуваний мінімум доходів гр-н), вона карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

За порушення податкового зак-ва за певних умов може бути застосовано крим. відповідальність також: за ст. 222 (шахрайство з фін. ресурсами), ст. 216 (незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок), ст. 218 (фіктивне банкрутство), ст. 209 [легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом].

Н. В. Воротіна.

 

Схожі за змістом слова та фрази