Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow корот-кюч arrow КРИМІНАЛІСТИЧНА ЕКСПЕРТИЗА ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН І ПРИСТРОЇВ
   

КРИМІНАЛІСТИЧНА ЕКСПЕРТИЗА ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН І ПРИСТРОЇВ

- вид експертизи криміналістичної, необхідність якої обумовлена потребами слідчої та суд. практики, злочинами, що скоюються за допомогою вибухових речовин і вибух, пристроїв. К. е. в. р. і п. вирішує різні питання діагностичного, ситуац. та ідентифікац. характеру. Зокрема, визначаються природа, уражуючі властивості вибух, речовин і боєприпасів, а також конструкція, принцип дії, способи виготовлення вибух, пристроїв, їх деталей та способи ініціювання вибуху, склад компонентів спорядження, кількість вибух, речовини, використаної при вибуху, реконструкція вибух, пристрою за залишками на місці скоєння злочину, наявність у виробника спец, знань і навичок та ін. Більшість питань вирішується навіть за наявності на місці події тільки фрагментів або деталей вибух, пристроїв та слідів вибуху.

Об'єктами дослідження К. е. в. р. і п. є вибух, речовини (ініціюючі, бризантні та метальні), піротех. засоби, вибух, речовини саморобного виготовлення, продукти горіння та детонації вибух, речовин, боєприпаси пром. в-ва (фанати, міни, снаряди, бомби, імітац. засоби, споряджені вибух, речовинами), вибух, пристрої саморобного виготовлення, залишки вибух, пристроїв після вибуху.

При проведенні К. е. в. р. і п. використовуються знання та методи досліджень різних наук: фізики (інфрачервона та раманівська спектроскопія, рентгеноструктурний аналіз, електронна мікроскопія), аналітичної хімії (газорідинна хроматографія, високоефективна рідинна хроматографія, хроматомасспектометрія), військово-технічних та криміналістичних (трасологія, балістика).

О. В. Круть.

 

Схожі за змістом слова та фрази