Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow прин-пят arrow ПРИЧЕТНІСТЬ ДО ЗЛОЧИНУ
   

ПРИЧЕТНІСТЬ ДО ЗЛОЧИНУ

- злочинна діяльність, пов'язана певним чином з учиненням злочину ін. особою (чи особами), але яка не є співучастю у злочині. Види П. до з.: 1. Заздалегідь не обіцяне невиконання дій, що мали б перешкоджати вчиненню злочину ін. особою, якщо особа, яка не виконала зазначені дії, повинна була і могла їх виконати (потурання злочину). До цього виду причетності належать такі злочини, як порушення обов'язків щодо охорони майна (ст. 197 КК України), служб, недбалість (ст. 367), зловживання владою або служб, становищем (ст. 364), умисне неприпинення злочину, що вчиняється підлеглим, як вияв бездіяльності військ, влади (ст. 426).

2. Заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочин, орг-цій та укриття їх злочин, діяльності (причетність у вигляді сприяння організ. злочин, діяльності). За цей вид П. до з. крим. відповідальність передбачена ст. 256.

3. Заздалегідь не обіцяні дії, що перешкоджають виявленню злочину, усуненню його наслідків або притягненню винних до крим. відповідальності (приховування злочину). До цього виду П. до з. відносять такі злочини, як придбання або збут майна, завідомо здобутого злочин, шляхом (ст. 198), приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину (ст. 396).

О. М. Костенко.

 

Схожі за змістом слова та фрази