Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow к arrow КАЛІФОРНІЯ
   

КАЛІФОРНІЯ

- 1. Півострів на зх. Пн. Америки, в Мексиці (шт. Нижня Каліфорнія). Омивається Тихим океаном (на зх.) та його Каліфорнійською зат. (на сх.). Довжина становить 1200 км, ширина - 50-250 км, площа - 144 тис. км2. На сх. - окремі вулканічні і кристалічні масиви (висота до 3078 м, г. Ла-Енкантада), на зх. - ступінчасті плоскогір'я (висота 1000-1500 м) та низовини. Клімат: на пн. - субтропічний, на пд. - тропічний. Рослинність - характерна пустельна і напівпустельна, в горах ділянки лісів. Національний парк - Сьєрра-де-Сан-Педро-Мартір. Розвинуте зрошувальне землеробство, садівництво, скотарство, рибальство. 2. Штат на зх. США. Площа - 411 тис. км2, населення - понад ЗО млн чол. Адміністративний центр - Сакраменто.

Туризм. В основному переважає внутрішній одноденний туризм і туризм на вихідні. К. залишається одним з важливих центрів міжнародного туризму США.

Береги К. дуже різноманітні: є і піщані пляжі, і скелі, і стрімчаки. Але є й мальовничі місця для відпочинку і подорожей в глибинці штату. Наприклад, Національний Йосемитський парк - один з найстаріших національних парків країни, який приймає бл. З млн гостей за рік.

 

Схожі за змістом слова та фрази