Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Українська Радянська Енциклопедія arrow нам-нар arrow НАПРУГА ЕЛЕКТРИЧНА
   

НАПРУГА ЕЛЕКТРИЧНА

— енергетична характеристика ділянок кола електричного або електричного поля. Н. е. на ділянці поля між точками 1 і 2 чисельно дорівнює роботі по перенесенню одиничного позитивного заряду з точки 1 у точку 2:

Напруга електрична - leksika.com.ua

де Еі — проекція напруженості поля на елементарне переміщення dl. Для потенціального поля ця робота не залежить від шляху по якому переміщується заряд, і збігається з різницею потенціалів φ1 і φ2 між зазначеними точками:U12 = φ1 — φ2 Якщо поле непотен-ціальне, величина Н. е. залежить від шляху переміщення заряду. Для однорідної ділянки кола з постійним струмом І Н. е. U = IR, де R — опір ділянки. Якщо ділянка неоднорідна, U =IR+E, де Е — електрорушійна сила на цій ділянці. Для замкнутого кола постійного струму Н. е. на затискачах джерела U = Е0 — Ir, де Е0 і r — ерс і внутр. опір джерела. У разі змінного струму під Н. е. розуміють її ефективне значення U =

Напруга електрична - leksika.com.ua

де — амплітудне (максимальне) значення напруги. Для вимірювання Н. е. застосовують вольтметри. В Міжнародній системі одиниць (СІ) одиницею Н. е. є вольт.

 

Схожі за змістом слова та фрази