Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow гор-гуц arrow ГРЕНАДА
   

ГРЕНАДА

(Grenada) - держава у Вест-Індії на однойм. о-ві і двох о-вах групи Гренади-ни архіпелагу Малих Антильських о-вів. Тер. - 344,6 км2. Нас. - 95 тис. чол. (1995, оц.): негри (50 %), мулати (40 %) та ін. Столиця — м. Сент-Джорджес. Адм.-тер. поділ: 7 районів. Офіц. мова — англійська. Грошова одиниця — східно-карибський долар. Нац. свята - День незалежності (7 лютого) і День революції (13 березня).

Острів Гренада відкрив 1498 X. Колумб. Тривалий час він належав французам, потім — англійцям. 1783, за Версальським договором,- став колонією Великобританії. У 1958—67 Г. входила до складу Вест-Індської Федерації. У березні 1967 отримала статус «асоційованої з Великобританією держави». У травні 1973 Лондон погодився надати Г. незалежність, розробив текст її конституції, а 7.II 1974 країна була офіційно проголошена незалежною. У процесі держ. становлення Г. пройшла етап гострих криз і переворотів, зазнала збройної інтервенції з боку США. В березні 1990 до влади прийшла партія Національний демократичний конгрес. За чинною конституцією (1984) Г. — конст. монархія. Главою д-ви є королева Великобританії, представлена генерал-губернатором. Законод. влада належить двопалатному парламенту (сенат і палата представників). Перша (верхня) палата складається з 13 сенаторів, які призначаються генерал-губернатором за рекомендацією прем'єр-міністра і лідера опозиції.

Державний герб Гренади - leksika.com.ua

Палата представників (15 депутатів) обирається населенням на 5 років. Викон. владу здійснює уряд на чолі з прем'єр-міністром, що призначається генерал-губернатором. Прем'єр-міїистром стає лідер партії, яка отримала більшість на парлам. виборах. Г. - член ООН з 1974, член ОАД і ЛАЕС з 1975 та ін. міжнар. організацій.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази