Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow вин-вій arrow ВИПРАВНІ РОБОТИ БЕЗ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
   

ВИПРАВНІ РОБОТИ БЕЗ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

— один з видів крим. покарання. Згідно із законодавством (ст. 29 Кримінального кодексу України) ці роботи призначаються на строк від 2 місяців до 2 років. їх відбувають відповідно до вироку суду або за місцем праці засудженого, або в ін. місцях, що визначаються органами, які відають застосуванням виправних робіт, але в районі проживання правопорушника. Із заробітку засудженого в доход д-ви здійснюється відрахування у встановленому вироком розмірі — до 20 %, але не менше 5 % від заг. суми. В. р. без п. в. є осн. покаранням, яке може бути призначене судом у випадках: а) коли така міра передбачена в санкції згаданої статті КК України; б) призначення більш м'якого покарання, ніж указано в законі;

в) заміна оголошеного покарання м'якшим;

г) заміна випр. роботами штрафу, призначеного як осн. покарання, за злісне ухилення засудженого від його сплати. Особам, які визнані непрацездатними, а також тим, які стали непрацездатними після винесення вироку, суд може замінити випр. роботи штрафом, а іноді (коли злочин не є корисливим) — обмежитися громадською доганою. У разі злісного ухилення особи від В. р. без п. в. суд може замінити невідбутий нею строк покаранням у вигляді позбавлення волі на такий самий строк.

До осіб, котрі відбувають покарання випр. роботами, можуть також застосовуватися обмеження, які стосуються заг. і безперервного труд, стажу, порядку звільнення з роботи за власним бажанням, відпусток та допомоги у зв'язку з тимчас. непрацездатністю, вагітністю і пологами, припинення труд, договору. Установою, яка відає застосуванням В. р. без п. в., є інспекція випр. робіт і працевлаштування органів внутр. справ.

В. р. без п. в. є також одним з видів адміністративного стягнення. Згідно зі ст. 31 Кодексу України про адміністративні правопорушення вони застосовуються на строк до 2 місяців з відбуванням їх за місцем пост, роботи особи, яка вчинила адміністративне правопорушення. При цьому із заробітку засудженого відраховується до 20 % у доход д-ви. В. р. без п. в. призначаються районним (міським) нар. судом (нар. суддею).

О. Я. Светлов.

 

Схожі за змістом слова та фрази