Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow вин-вій arrow ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРОЦЕСУАЛЬНА
   

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРОЦЕСУАЛЬНА

- заходи примусу щодо учасників цив. або крим. процесу, які порушують порядок суд. засідання. Відповідно до ст. 164 Цивільного процесуального кодексу України головуючий або суд можуть застосовувати такі заходи впливу: попередження; видалення із залу суд. засідання; штраф; заміна прокурора або адвоката без шкоди для справи; відкладення слухання справи в разі непідкорення розпорядженням головуючого з боку прокурора чи адвоката з повідомленням про це вищестоящого прокурора або президії колегії адвокатів.

Попередження особі, яка порушує порядок під час розгляду справи, робить головуючий. Попереджати можна як сторони, прокурора, адвокатів, експертів, перекладачів, свідків, так і присутніх гр-н. У разі повторного порушення порядку особами, які не беруть участь у справі, головуючий може видалити їх із залу суду. Якщо дії порушника містять склад злочину, суд може повідомити про це прокурора або сам порушити крим. справу. Згідно зі ст. 272 Кримінально-процесуального кодексу України, якщо підсудний порушить порядок засідання або не підкориться розпорядженням головуючого, останній попереджає підсудного, що в разі повторення ним зазначених дій його буде видалено із залу засідання. При повтор, порушенні порядку суд. засідання підсудного за ухвалою суду можна видалити з залу засідання тимчас. або на весь час суд. розгляду справи. У цьому випадку вирок після його винесення негайно оголошується підсудному.

У разі невиконання розпоряджень головуючого прокурором, гром, обвинувачем, адвокатом чи громад, захисником головуючий робить їм попередження. При дальшому непідкоренні будь-якої із зазначених осіб розпорядженням головуючого розгляд справи за ухвалою суду може бути відкладено, якщо неможливо без шкоди для справи замінити попереджену особу іншою. Одночасно суд повідомляє про це відповідно вищестоящого прокурора, М-во юстиції України, кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури. За непідкорення розпорядженню головуючого або порушення порядку під час суд. засідання свідок, потерпілий, цив. позивач, цив. відповідач та ін. гр-ни несуть відповідальність за Кодексом України про адміністративні правопорушення (ч. 1 ст. 185). Якщо під час розгляду справи підсудний, його законний представник чи ін. особи, присутні в залі суд. засідання, висловлюють погрози розправитися із суддею чи його близькими родичами або ображають суддю у непристойній формі, суддя чи суд порушують крим. справу за ознаками ст. 176, 176 Кримінального кодексу України. При цьому суд може обрати до особи відповідний запобіж. захід.

А. Й. Міллер.

 

Схожі за змістом слова та фрази