Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow рен-рос arrow РОЗ'ЯСНЕННЯ РІШЕННЯ
   

РОЗ'ЯСНЕННЯ РІШЕННЯ

- передбачений ст. 215 ЦПК України спосіб виправлення недоліків рішення судом, який його постановив. Право на звернення із заявою до суду про

Р. р. мають особи, які брали участь у справі, а також державний виконавець. Закон України «Про виконавче провадження» (1999) надає право держ. виконавцеві в разі, якщо резолютивна частина рішення, викладена у викон. док-ті, є незрозумілою, звернутися до суду, який видав його, із заявою про роз'яснення відповід. рішення.

Право вимагати Р. р. — строкове. Подача заяви допускається, якщо рішення не виконане або ще не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред'явлене до примус, виконання.

Заява про Р. р. розглядається судом з викликом сторін, проте їх неявка не перешкоджає її розгляду. За наслідками розгляду суд постановляє відповідну ухвалу. Ухвала про Р. р. може стосуватися більш повного і ясного викладу тих положень резолютивної частини рішення, розуміння яких не носить одно-знач. характеру, викликає труднощі, але не змінює його змісту і не вирішує невирішених у ньому питань. На ухвалу суду про Р. р. може бути подано скаргу, внесено окр. подання прокурором.

М. Й. Штефан.

 

Схожі за змістом слова та фрази