Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow нев-нюр arrow НЕДОВІРА
   

НЕДОВІРА

- прав, підстава для відповідних держ. органів щодо усунення з поста Президента України, відставки КМ України, Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України, міністрів та ін. посад, осіб. Питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту ініціюється більшістю від конст. складу ВР України (ст. 111 Конституції України).

Резолюцію щодо недовіри КМ України приймає ВР України на підставі визнання його діяльності незадовільною. Питання про відповідальність КМ України не може розглядатися Верх. Радою більше одного разу протягом сесії, а також протягом року після схвалення програми діяльності Уряду. Резолюція про Н. КМ України тягне за собою його відставку. На підставі цієї резолюції відповідно до ст. 87 Конституції Президент України видає указ про відставку КМ України. ВР України може висловити Н. Генеральному прокуророві України, що має наслідком його відставку з поста (ст. 122 Конституції України). ВР України може висловити Н. вищим посад, особам держ. влади, які відповідно до Конституції обираються, призначаються або затверджуються ВР України, а також до ін. посад, осіб д-ви у випадках, передбачених Осн. Законом, за винятком посад, осіб ВР України. Усунення або звільнення таких осіб з посади відбувається у порядку імпічменту у зв'язку з учиненням ними злочину або їх недостойною (негідною) поведінкою. Особа, щодо якої прийнято рішення про застосування імпічменту, за розпорядженням головуючого на засіданні ВР України негайно відсторонюється від виконання своїх служб, обов'язків. Строк відсторонення від роботи визначається ВР України і не може перевищувати 60 днів.

Рішення про усунення посад, особи з посади в порядку імпічменту приймається не менш як 2/3 голосів депутатів від їх факт, кількості шляхом поімен. голосування по кожному пункту обвинувачення і в цілому, про що приймається відповідна пост. ВР України. Посад, особа вважається усуненою з посади від моменту оголошення про це головуючим на засіданні па рламенту за результатами голосування. Районна, обл. рада може шляхом таєм. голосування висловити Н. голові відповід. місцевої держ. адміністрації, на підставі чого Президент України приймає відповідні рішення. Якщо Н. голові районної чи обл. держ. адміністрації висловили не менше 2/3 депутатів від заг. складу ради, Президент приймає рішення про відставку голови місцевої держ. адміністрації.

Н. І. Грушанська.