- консультат.-дорадчий орган при Президентові України. Утв. відповідно до указу Президента України від 13.XII 2000. Керується у своїй діяльності Положенням про Раду (2001). Осн. завданнями Ради є розгляд питань загальнодержавного і регіонального значення, розроблення та внесення пропозицій щодо: стратегії забезпечення сталого розвитку та вдосконалення держ. будівництва в Україні, узгодженого функціонування і взаємодії органів держ. влади та органів місц. самоврядування, рац. побудови їх системи, здійснення кадр, політики та кадр, роботи, держ. регіон, політики; осн. напрямів внутр. і зовнішньоекон. політики України, пріоритетів збалансованого соціально-екон. розвитку д-ви в цілому та регіонів; розвитку ресурсного, екон. і н.-т. потенціалу на загальнодерж. та регіон, рівнях; проектів актів зак-ва, загальнодерж. програм екон., соціального, н.-т., культур, розвитку України; забезпечення дотримання органами держ. влади, органами самоврядування, їх посадовими особами Конституції та законів України, актів Президента України і КМ України, що стосуються розвитку регіонів та місц. самоврядування; ефектив. функціонування фін. і бюдж. систем д-ви у центрі та на місцях; ін. питань, що мають важливе значення для вирішення сусп.-політ, та соціально-екон. проблем у д-ві.
Нац. раду очолює Президент України, заступниками Голови Нац. ради є Голова ВР України, Прем'єр-міністр України, Голова ВС України. До складу Нац. ради входять Глава Адміністрації Президента України, Секретар РНБО України, Голова Вищого госп. суду України, Ген. прокурор України, міністри і керівники ін. відомств, голови обл. рад, держ. і громад, діячі, провідні вчені.
Нац. рада діє шляхом проведення засідань і прийняття відповід. рішень. Для розв'язання питань, що потребують поперед, розгляду або операт. вирішення, утворено президію Нац. ради у складі 15 осіб. Діяльність Нац. ради та її президії забезпечує секретаріат Нац. ради у складі Адміністрації Президента України.
Ю. С. Шемшученко.