Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow мін-мян arrow МІСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ
   

МІСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

- дем. форма управління сусп. життям у містах, заснована на принципах розвитку самоорганізації міськ. населення. За Конституцією і законами України М. с. є правом тер. громади міста самостійно вирішувати питання загальноміського значення. Здійснюється безпосередню тер. громадою міста, а також через міську раду, її викон. органи, міського голову і органи самоорганізації населення. Тер. громада міста безпосередню або через утворені нею органи міського (місцевого) самоврядування управляє майном, що є в комунал. власності міста. До встановленої Конституцією та законами України компетенції М. с. належать також розробка і затвердження програм соціально-екон. та культур, розвитку міста, контроль за їх здійсненням і затвердження бюджету міста та забезпечення контролю за його виконанням, встановлення місц. податків і зборів відповідно до закону; проведення у місті місц. референдумів та реалізація їх результатів; утворення, реорганізація та ліквідація комунал. підприємств, організацій та ліквідація установ міського підпорядкування, а також здійснення контролю за їх діяльністю; вирішення ін. питань місц. значення.

Члени тер. громади міста мають право у встановленому порядку організовувати і брати участь у зборах гр-н за місцем проживання, ініціювати у міській раді та її викон. органах розгляд будь-якого питання місцевого самоврядування, створювати органи тер. самоорганізації населення. Рішення, які приймають органи М. с. у межах повноважень, визначених законом, обов'язкові до виконання на тер. міста.

Порядок формування та повноваження міських, районних у містах рад визначено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (1997) з наст, змінами і доповненнями. Особливості здійснення М. с. у містах Києві та Севастополі передбачено окр. законами України. Діє також Європейська хартія місцевого самоврядування 1985, ратифікована Україною 1997, яка стосується і М с.

Г. О. Мурашин.

 

Схожі за змістом слова та фрази