Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow a arrow АВСТРАЛІЯ
   

АВСТРАЛІЯ

- 1. Найменший материк Землі (у Пв. півкулі), частина світу. Відкритий голландцями (А. Тасман, XVII ст.), досліджений Дж. Куком та ін. Площа - 7,6 млн км2. Населення - бл. 18 млн чол. Зі сх. омивається Тасмановим, Кораловим морями Тихого океану, з зх. й пд. - Індійським океаном. Поруч розташовані о-ви Нова Гвінея і Тасманія. Береги розчленовані слабо, найбільша зат. - Карпентарія на пн. і Велика Австралійська на пд. Корисні копалини: кам'яне і буре вугілля, залізна руда, мідь, боксити, полі-металічні, титанові, уранові руди, золото, нафта, природний газ. У рельєфі переважають рівнини, середня висота над рівнем моря - 215 м. Сх. частину материка займає Великий Вододільний хребет, найвища точка - г. Косцюшко (2230 м) в Австралійських Альпах. Середина материка - низовина із западиною, зайнятою о. Ейр, зх. частина - плоскогір'я з хребтами й численними столовими горами. Клімат на пн. екваторіальний мусонний, в центр. - пустельний і напівпустельний, на пд.-зх. - субтропічний з переважанням зимових опадів. Середня температура січня 20-ЗОС і вища, липня 12-20С. Кількість опадів зменшується зі сх. на зх., від 1500 до 250 і менше мм на рік. Найповноводніша річка - Муррей, найдовша - Дарлінг. Більшість річок наповнюються водою періодично, після дощів. Найбільші озера - Ейр, Торренс, Амадіес, Герд-нер. А. багата на підземні води, що накопичуються в 33 артезіанських басейнах загальною площею бл. 4800 тис. км2. Середина А. зайнята пустелями, оточеними чагарниками, є солоні озера. Далі від центру напівпустелі переходять у савани, евкаліптові й пальмові ліси тощо. Своєрідна, багато в чому унікальна флора і фауна А., виокремлюють її в особливу зоогеографічну і флористичну область. Найвідоміші національні парки (див. Парк національний) і заповідники: Маунт-Баффало, Косцюшко, Саунт-Вест (о. Тасманія), Уїлсонс-Промонторітаін.

2. Федеративна держава Австралія, або Співдружність Австралія, зі столицею Канберра, розташована на материку А. Главу держави - королеву Великої Британії - представляє генерал-губернатор. Має колонії: о. Норфолк і острови Коралового моря в Тихому океані; о-ви Ашмор і Картьє, Кокосові (Кілінг) і Різдва в Індійському океані. Експорт: кам'яне вугілля, метали, побутова електроніка, транспорт, промислове обладнання, товари паперової, легкої, харчової промисловості. Офіційна мова: англійська. Релігія: англіканці - 26%, римо-католики - 26%, інші християни - 24%.

Туризм. До числа визначних туристських центрів А. належить Сідней - стародавнє місто, значний центр господарського і культурного життя країни та всієї пд. частини Тихого океану. Тут знаходяться численні міжнародні авіалінії та прибуває безліч суден з різних країн. У Сіднеї є значна кількість визначних місць: єдине в А. метро, кращий в країні зоопарк, найстаріші університет і ботанічний сад, найвищий австралійський хмарочос. Однією з визначних пам'яток Сіднею є міст Харбор через бухту Порт-Джексон, який був зведений у 1932 р. і є своєрідним символом Сіднею, його туристською емблемою. Більшість туристів приваблює Канберра, столиця А. Тут розташований Австралійський національний університет, дзвіниця Карелілльон (подарунок британського уряду), а також 195-метрова телевізійна вежа, обладнана оглядовим майданчиком. Багато туристів відвідує Мельбурн, що є столицею шт. Вікторія. Гостям міста рекомендують оглянути Міську Ратушу, Національний музей шт. Вікторія, Державну бібліотеку і собор Св. Павла. До числа архітектурних пам'яток Мельбурна налея-сать будівлі Парламенту, Казначейства і Монетного двору.

Готелі в А. відрізняються високими стандартами і розраховані на туристів з різними фінансовими можливостями. Спектр засобів розміщення достатньо широкий - від фешенебельних, що входять до міжнародних готельних ланцюгів, до мотелів і квартир. Можливе проживання туристів на фермах і приватних квартирах.

Провідні позиції за кількістю прибуттів у країну займають громадяни США і Нової Зеландії, значні потоки туристів з Європи (особливо з Великої Британії) і Азії (перш за все з Малайзії, Сінгапуру, Японії, Китаю і Гонконгу).

Основні потоки туристів з А. спрямовані в Нову Зеландію, Малайзію, Сінгапур, Японію і в Гонконг. З європейських держав серед австралійців користується популярністю Велика Британія, Італія, Іспанія та Франція.

 

Схожі за змістом слова та фрази