Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow право оп-прим arrow ПРЕФЕКТУРА
   

ПРЕФЕКТУРА

(лат. — начальствування, командування, управління провінцією) — 1) У Давньому Римі муніципії (союзні міста, пов'язані договором з Римом), які не мали власного самоуправління і перебувати під наглядом префекта. З 4 ст. — адм.-тер. одиниця Рим. імперії. Вся тер. країни була поділена на 4 П.: Схід, Іллірія, Італія та Галлія. Кожна з П. управлялася за єдиними принципами і політично підпорядковувалася центр, владі.

2) В Італії — адм. орган у провінціях, підпорядкований м-ву внутр. справ і очолюваний префектом, якого призначає президент республіки.

3) У Франції — адм. центр департаменту; адміністрація департаменту, яку очолює префект; будинок, де вона знаходиться; П. (управління) поліції Парижа (утв. 17.ІІ 1800); морська П. — гол. місто мор. регіону, військ, порт, керований мор. префектом — віце-адміралом, командувачем цієї тер. одиниці (є 3 морські П. — в містах Шербурі, Бресті, Тулоні).

4) В Японії — осн. адм.-тер. одиниця.

5) У Рос. Федерації — органи місц. викон. влади, утв. 1991 в Москві та ряді ін. міст.

6) Апостольська П. — тер. одиниця у країнах, де катол. церква здійснює місіонер, діяльність, її очолює префект — прелат.

1) П. з екон. справ Св. Престолу — м-во фінансів держави Ватикан.

О. В. Батанов, С. В. Глухова.

 

Схожі за змістом слова та фрази