Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow бо-бюр arrow БУКОВИНА
   

БУКОВИНА

— етноістор. назва території, яка включає у себе Північну Б. і Південну Б. Північна Буковина — етноістор. назва території сучасної Чернів. обл. України. Цю землю з давніх часів заселяли слов'ян, племена. В 10—11 ст. вона була складовою частиною ранньофеод. Києво-Руської д-ви. В 12 — 1-й пол. 14 ст. входила до складу правонаступника Київської Русі — Галицького князівства, пізніше Галицько-Волинського князівства. В період піднесення Молд. князівства (з 2-ї пол. 14 ст.) входить у сферу його впливу. З 1774 по 1918 Пн. Б. була в складі Австрії (з 1867 — Австро-Угорщина). За умовами Бухарестського мирного договору 1812 частина Пн. Б. (Хотинський повіт) відійшла до Росії.

У листопаді 1918 учасники Буковинського народного віча 1918 ухвалили возз'єднати край з матір'ю-Україною. Однак цього ж року територія була загарбана Румунією. 1940 Пн. Б. назавжди увійшла до складу України.

Південна Буковина — етноістор. назва сучас. Сучавського пов. Республіки Румунія. Цю територію з прадавніх часів заселяли племена волохів та слов'ян. Тут у 14 ст. сформувалося Молд. князівство. На поч. 16 ст. це держ.-правове утворення потрапило під владу Османської імперії. 7.\ 1775 територію Пд. Б. підпорядкувала своєму впливові Австрія. В лист. 1918 відбувся черговий перерозподіл, після якого Пд. Б. увійшла в державно-правове поле Румунії. Літ.: Буковина — її минуле і сучасне. Париж — Філя-дельфія — Дітройт, 1956; Григоренко О. Буковина вчора і сьогодні. К., 1967; Тимощук Б. О. Слов'яни Пн. Буковини V—IX ст. К., 1967; Північна Буковина, її минуле та сучасне. Ужгород, 1969. Ю. М. Бисага.

 

Схожі за змістом слова та фрази