Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow вин-вій arrow ВІДНОВЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ
   

ВІДНОВЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ

— виняткова стадія крим. процесу, в якій відбувається перегляд вироків, ухвал і постанов суду на основі нововиявлених, раніше не відомих обставин, що встановлюють незаконність і необґрунтованість винесеного суд. рішення. Нововиявленими обставинами вважаються: 1) фальшивість доказів, неправдивість показань свідка, неправильність висновку експерта; 2) зловживання суддів, які винесли вирок, ухвалу чи постанову, прокурора, с лідчого чи особи, яка проводила дізнання; 3) усі ін. обставини, які не були відомі суду на час винесення вироку, ухвали чи постанови, які самі по собі або разом з раніше виявленими обставинами доводять неправильність засудження або виправдання підсудного. Заяви про перегляд справи заінтересовані фіз. або юрид. особи подають прокуророві, бо тільки він має право призначити розслідування нововиявлених обставин, провести його особисто або через органи дізнання чи слідчих. Протест про перегляд справи у зв'язку з нововиявленими обставинами прокурор області (його заступник) та прирівняні до нього прокурори подають до президії обласного та прирівняних до них судів, а якщо вирок у справі було винесено цими судами, то такий протест Ген. прокурор України або його заступники подають до Верх. Суду України.

Перегляд виправдувального вироку допускається лише протягом передбачених Кримінальним кодексом України термінів давності притягнення до крим. відповідальності і не пізніше одного року від дня виявлення нових обставин. За наявності доказів, які підтверджують, що особа скоїла більш тяжкий злочин, ніж той, за який вона була засуджена, В. к. с. за н. о. можливе тільки протягом терміну давності притягнення до крим. відповідальності, встановленого для цього більш тяжкого злочину. За наявності ж доказів, які підтверджують невинність засудженого або скоєння ним менш тяжкого злочину, В. к. с. за н. о. терміном не обмежене. Смерть засудженого не є перешкодою для перегляду справи в інтересах його реабілітації (ст. 398 Кримінально-процесуального кодексу України).

М. М. Михеенко.

 

Схожі за змістом слова та фрази