Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow мир-міл arrow МІЖНАРОДНА ТОРГОВА ПАЛАТА
   

МІЖНАРОДНА ТОРГОВА ПАЛАТА

(International Chamber of Commerce), МТП (ICC) — міжнар. неурядова організація, що об'єднує нац. федерації підприємців, літові кола та окр. фірми понад 130 країн. Засн. 1919. Має консультат. статус при ООН. Тісно взаємодіє із СОТ, ЄС та ін. міжнар. організаціями. Цілі МТП, як зазначено в її статуті, полягають у сприянні поліпшенню екон. відносин між країнами, встановленню діл. контактів і взаєморозумінню. Своєю діяльністю палата допомагає впровадженню у міжнар. практику уніфікованих правил, умов, визначень, ділових звичаїв, а також поширенню торг.-екон. інформації, необхідної для розвитку міжнар. бізнесу.

Док-ти МТП мають рекомендац. характер. Такими, зокрема, є: Міжнародні правила тлумачення комерційних термінів (Інкотермс) 2000, Уніфіковані правила і звичаї для документарних акредитивів 1983, Застереження про форс-мажор і утруднення 1985 та ін.

Вищим кер. органом МТП є рада, що збирається двічі на рік. Вона складається з делегатів, призначуваних нац. к-тами МТП. Рада обирає президента і віце-президента на 2-річний строк, які разом з поперед, президентом утворюють правління палати. Рада також обирає виконавче бюро, відповідальне за практ. діяльність МТП; до її складу входить до 30 членів. За ініціативи правління рада призначає ген. секретаря, який очолює Міжнар. секретаріат палати і співпрацює з нац. к-тами. МТП утворює комісії, котрі розглядають пропозиції міжнар. організацій та най. урядів і на їх основі розробляють бізнесову політику палати. Місцеперебування — м. Париж (Франція); відділення — ум. Женеві (Швейцарія) і м. Бангкоку (Таїланд).

С. П. Коломацька.

 

Схожі за змістом слова та фрази