Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow зат-зміш arrow ЗЕМЛІ ТРАНСПОРТУ І ЗВ'ЯЗКУ
   

ЗЕМЛІ ТРАНСПОРТУ І ЗВ'ЯЗКУ

- складова частина категорії земель пром-сті, тр-ту, зв'язку, оборони та ін. призначення. 3. т. і з. визнаються землі, надані в користування підприємствам і організаціям залізнич., ав-томоб., мор., внутр., вод., повітр. і трубопровід, тр-ту, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електропередачі та зв'язку (ст. 69 Земельного кодексу України). Ці землі перебувають у держ. власності й не можуть передаватись у колект. і приватну власність, а надаються тільки в користування. Розміри земельних ділянок, що надаються для потреб тр-ту і зв'язку, визначаються відповідно до затверджених у встановленому порядку норм і проектно-тех. документації, а відведення ділянок провадиться з урахуванням черговості їх освоєння.

Землі, надані для потреб тр-ту, перебувають в управлінні фансп. відомств та міністерств і використовуються для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту, вдосконалення і розвитку об'єктів тр-ту. Користувачами даних земель є відповідні підприємства, які володіють трансп. засобами і експлуатують шляхи сполучення. Такими підприємствами в системі залізнич. ф-ту виступають відділення залізниць, повітр. ф-ту — аеропорти, автомоб. шляхів — шляхово-експлуатац. дільниці та ін. Розміщення споруд та ін. об'єктів тр-ту здійснюється за погодженням з місц. органами держ. влади і самоврядування. Підприємства тр-ту зобов'язані раціонально використовувати надані їм зем. ділянки, не порушувати інтереси ін. землекористувачів (у т. ч. орендарів) і не допускати заболочення, погіршення якості земель і забруднення їх пром. та ін. відходами, неочищеними стоками, вживати заходів для захисту фунтів від ерозії, здійснювати укріплення ярів, крутих схилів, пісків, а також до-фимуватися ін. вимог щодо охорони земель. Відповідальність за утримання у належному стані земель, наданих у користування підприємствам і організаціям тр-ту, і використання їх за цільовим призначенням покладається на керівників (власників) цих підприємств, установ і організацій.

Організаціям, що здійснюють буд-во і експлуатацію ліній електропередачі, теле- і радіоцентрів, ретрансляц. станцій, радіорел. ліній, повітр. і кабельних телеф.-телегр. ліній зв'язку, надаються зем. ділянки відповідно до діючих норм і затверджених проектів на буд-во, а також зем. ділянки, необхідні для тимчас. користування під час буд-ва та експлуатації цих об'єктів.

З метою забезпечення належної експлуатації споруд та ін. об'єктів тр-ту, ліній зв'язку і електропередачі, а також охорони земель від негат. впливу зазначених об'єктів на землях, наданих у користування підприємствам тр-ту і зв'язку, можуть встановлюватись охор. зони з особливими умовами землекористування. Землі в межах цих зон у власників землі та землекористувачів не вилучаються, а використовуються з обмеженнями, які передбачені правилами, затвердженими у встановленому порядку.

М. В. Шульга.

 

Схожі за змістом слова та фрази