Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Б-бл arrow БАТЬКИ
   

БАТЬКИ

— батько та мати, записані органами реєстрації актів громадян, стану в книзі народжень і свідоцтві про народження дитини. Б. можуть бути записані особи незалежно від громадянства, віку, дієздатності. Для запису Б. осіб, які є неповнолітніми, перебувають під опікою чи піклуванням, згоди їхніх батьків, опікунів та піклувальників не вимагається. Для запису жінки матір'ю подається документ про народження нею дитини; для запису чоловіка батьком подається свідоцтво про шлюб або спільна заява про визнання батьківства чи рішення суду про встановлення батьківства. За бажанням усиновителів дитини вони теж можуть бути записані Б.

Батько й мати мають рівні права та обов'язки щодо дитини незалежно від перебування у шлюбі між собою, а також тоді, коли один з батьків не живе з дитиною. Б. несуть цив. відповідальність за шкоду, заподіяну їхньою дитиною, якщо не доведуть, що шкода сталася не з їх вини. 3. В. Ромовська.

БАТЬКИ-ЗАСНОВНИКИ США

- делегати конвенту у Філадельфії (травень—вересень 1787), який ухвалив конституцію США. Найвідоміші з-поміж них — Дж. Вашингтон, А. Гамільтон, Б. Франклін та ш. їхні ідеї справили істотний вплив на становлення Сполучених Штатів Америки.