Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow к arrow КРЕМЛЬ І АНСАМБЛЬ КРАСНОЇ ПЛОЩІ У МОСКВІ
   

КРЕМЛЬ І АНСАМБЛЬ КРАСНОЇ ПЛОЩІ У МОСКВІ

- Московський Кремль - історичне ядро російської столиці та найцінніший історично-художній ансамбль світового значення - розташований на лівому березі Москви-ріки, на Боровицькому пагорбі; площа М. К. - 27,5 га у формі неправильного трикутника. Довжина Кремлівських стін становить 2235 м, товщина - 3,5-6,5 м, висота - від 5 до 19 м. У стінах - 19 веж із шатровими верхами. На головній - Спаській вежі встановлено годинник (куранти), виготовлений у 1851 р. братами Бутеноп. Найвищою кремлівською вежею є Троїцька (76,35 м).

Центр Кремля - Соборна площа з Успенським собором (1475-1479 рр., арх. Фьораванті). Собор був головним храмом Російської держави, місцем коронацій та вінчання великих князів, царів та імператорів.

До першокласних пам'яток російської архітектури належать розташовані на Соборній площі храми: Архангельський собор (1505-1508 рр., арх. Олександр Фрязін Новий); Благовіщенський собор (1484-1489), який був домовою церквою московських князів та царів; знаменита дзвіниця "Іван Великий" (1505-1508 рр., арх. Бон Фрязін; надбудовано 2 яруси в 1600 р.) висотою 81 м; Грановита палата (1487-1491 рр., арх. Марк Фрязін і П. А. Соларі) - стародавня царська опочивальня.

На території Кремля зберігаються пам'ятки російського ливарного мистецтва. Одна з них - Цар-гармата, бронзова мортира з довжиною ствола 5,34 м, масою 40 т. Гармату було відлито в 1586 р. майстром А. Чоховим, однак з неї ніколи не стріляли.

У Кремлі розміщений один з найдавніших музеїв Москви (з 1806) - Оружейна палата, де зберігаються багаті колекції творів російського, західноєвропейського та сх. прикладного мистецтва V - поч. XX ст.: зброя, золотий та срібний посуд, царські трони та регалії, ювелірні вироби тощо. Тут же функціонує виставка Алмазного фонду. Велику популярність у туристів має Музей прикладного мистецтва та побуту XVII ст. (знаходиться у соборі Дванадцяти апостолів та у Патріарших палатах).

 

Схожі за змістом слова та фрази