Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow зат-зміш arrow ЗВІТНІСТЬ
   

ЗВІТНІСТЬ

— система взаємопов'язаних, узагальнених підсумкових показників за певний період (місяць, квартал, півріччя, рік), що характеризує умови і результати діяльності підприємств, організацій та установ, міністерств і відомств, галузей в-ва тощо. 3. грунтується на відповідній цифровій та ін. інформації, даних операт., бух. і стат. обліку. Осн. призначенням 3. є одержання достовірної об'єктивної і стабільної інформації про стан соціально-екон. розвитку країни та її регіонів, результати діяльності господарюючих суб'єктів і об'єктів невироб. сфери з метою прийняття управлін. рішень, здійснення контролю, розробки держ. програм, прогнозування тощо.

В Україні відносини в галузі 3. регулюються Законами «Про підприємства в Україні» (1991), «Про державну статистику» (1992), Пол оженням про організацію бухгалтерського обліку і звітності, затв. КМ України ЗЛУ 1993 (зі змінами та доповненнями, внесеними урядовими постановами 5.VIІ 1995 та 14.УІІІ 1996), нормат.-правовими актами М-ва фінансів, М-ва економіки, Держ. к-ту статистики, ін. міністерств і відомств України. При складанні 3. широко застосовуються типові форми та інструкції про порядок їх заповнення, що розробляються і затверджуються Мінфіном та Держкомстатом України.

Див. також Бухгалтерська звітність, Бухгалтерський облік, Електронні документи, Оперативний облік, Статистична звітність.

В. П. Горбатенко, В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази