Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow плат-пон arrow ПОЗОВНА ЗАЯВА
   

ПОЗОВНА ЗАЯВА

— цив.-процес. форма вираження позову (позовної вимоги), яка має всі елементи позову та ін. дані, необхідні для провадження у справі. Передбачена ч. 2 ст. 5 і ст. 137 ЦПК України. П. з. виконується у письм. формі й обов'язково містить:

1) Назву суду першої інстанції, до якого подається П. з.

2) Точну назву позивана і відповідача, їх місце проживання або знаходження, а також назву представника позивача, якщо П. з. подається представником. За цими даними визначаються судом підвідомчість справи, дотримання по-засуд. порядку розгляду спору, підсудність позову і місце виконання суд. рішення. За ними надсилаються виклики і повідомлення, які забезпечують інформацію про зміст, місце і час проведення процес, дій та можливість участі сторін у їх виконанні.

3) Зміст позов, вимог, зумовлених характером спірних правовідносин.

4) Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Вони становлять підставу позову, сприяють встановленню спірних правовідносин і прийняттю справи до провадження суду.

5) Зазначення доказів, що стверджують позов. Це правило випливає з обов'язку сторін по доказуванню і сприяє суду у встановленні в справі об'єктив, істини як необхідної умови для захисту спірних прав.

6) Зазначення ціни позову, яка обумовлює розмір сплати держ. мита, розподіл суд. витрат між сторонами і навіть можливість порушення суд. діяльності на захист права, оскільки неприпустиме пред'явлення позову з ціною, меншою за судові витрати на провадження справи в суді. Ціна позову, відображена в суд. рішенні як присуджена сума і перенесена до викон. листа, впливає на визначення заходу примус, стягнення — на майно чи зарплату, пенсію, стипендію чи будинок.

7) Підпис позивача або його представника із зазначенням часу подання заяви. Підпис надає П. з. юрид. сили, а час свідчить про пред'явлення позову у межах строків давності. П. з. про розірвання шлюбу повинна містити відомості про рік народження кожного з подружжя, наявність неповноліт. дітей, пропозиції щодо їх утримання; може бути включена вимога про поділ майна подружжя.

П. з. оплачується держ. митом (ст. 139 ЦПК) і подається з копіями відповідно до кількості відповідачів.

М. Й. Штефан.

 

Схожі за змістом слова та фрази