Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Ш arrow ШТЕФАН
   

ШТЕФАН

Михайло Йосипович (З.ІХ 1923, м. Обухів Київ, обл.) — укр. право знавець, доктор юрид. наук з 1974, професор з 1978, академік АПНУ з 1996, почес. академік міжнар. кадрової академії з 2003, з. д. н. і т. України з 1994. Закін. 1956 юрид факультет Київ, ун-ту. Працював у Київ, ун-ті: юрисконсульт, аспірант, викладач, ст. викладач, доцент, професор (з 1975 — кафедри процес, права, з 1976 — кафедри цив. права, з 1988 — каф. правосуддя). Член спеціаліз. вчених рад юрид. ф-ту Київ, ун-ту, Нац. юрид. академії України ім. Ярослава Мудрого, Ін-ту д-ви і права ім. В. М. Корецького НАН України. Був наук, консультантом К-ту прав, політики і суд.-прав. реформи ВР України. Член наук.-консульт. ради ВС України, н.-д. ради при М-ві юстиції України та ін. Голова координац. бюро з цив. процесу Відділення цив.-правових наук АПНУ. Член редколегії «Вісника Верховного Суду України» та журналу «Юридична Україна».

Штефан Михайло Йосипович  - leksika.com.ua

Досліджує проблеми цив. процес, засобів захисту прав, свобод і закон, інтересів гр-н, прав та інтересів юрид. осіб і д-ви. Ш. належить пріоритет у розробці теорії цив. процес, право-суб'єктності; норм цив. процес, права; основ цив. процес, відповідальності; III. вніс ряд новел: у теорію принципів цив. процес, права і цив. процес, правовідносин; у розкриття процес.-прав, становища прокурора, органів д-ви і місц. самоврядування, профспілок, процес, представництв ін. організація, юрид. осіб і гр-н як суб'єктів захисту прав ін. осіб; у дослідження непозовного провадження, суд. рішення, його виконання, а також цив. судочинства України з іноз. елементом.

Осн. праці: «Особи, які беруть участь у справі» (1967), «Правосуб'єктність соціальних торгових організацій в цивільному судочинстві» (1977), «Судове рішення» (1978), «Конституційні основи правосуддя в СРСР» (1982), «Представництво громадян у суді» (1990), «Підприємство і правосуддя» (1992), «Цивільний процес» (1997, 2001), «Виконання судових рішень» (2001).

Ю. М. Грошевий.