Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Українська Радянська Енциклопедія arrow земля-змій arrow ЗЕМНИЙ ЕЛІПСОЇД
   

ЗЕМНИЙ ЕЛІПСОЇД

— еліпсоїд обертання, що найкраще подає фігуру Землі в цілому — геоїд. 3. е. повинен задовольняти умови: щоб об'єм його дорівнював об'ємові геоїда; площина екватора і мала вісь 3. е. збігалися відповідно з площиною екватора і віссю обертання Землі; сума відхилень геоїда від 3. е. по всій Землі була мінімальною. 3. е. визначається значеннями двох своїх параметрів (один з яких повинен бути лінійним), напр., а — екваторіальний радіус,

Земний еліпсоїд - leksika.com.ua

(b — полярний радіус) — полярне стиснення. Розміри 3. е. визначаються з наземних геодезичних та гравіметричних спостережень, а також методами космічної геодезії. З 1976 рекомендовано використовувати такі параметри заг. 3. е.: ? =6378140 м, ? = 1/298,257. Знання параметрів 3. е. необхідне для розв'язання наук, і практичних завдань геодезії, астродинаміки тощо. В СРСР з 1946 у геодезії і картографії використовують Красовського еліпсоїд.

Літ.: Изотов А. А. Форма и размеры Земли по современным данным. М., 1950; Яцкив Я. С. Новая система астрономических постоянных Международного астрономического союза (МАС, 1976). "Астрометрия и астрофизика", 1978, т. 34.

Я. С. Яцків.

 

Схожі за змістом слова та фрази