Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Г-гон arrow ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА
   

ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА

- угода, що укладається на держ. рівні за чинним законодавством з метою регулювання труд, відносин та соціально-екон. інтересів працівників і власників. Сторонами в переговор, процесі та укладанні Г. у. виступають профес. спілки, які об'єдналися для ведення колект.

переговорів і укладення Г. у., та власники або уповноважені ними органи, на чиїх підприємствах зайнято більшість найманих працівників д-ви.

Коло питань, які можуть бути предметом Г. у., та порядок її укладання регулюються окр. правовими актами. В Україні таким актом є Закон «Про колективні договори і угоди» (1993). Ген. угодою регулюються гол. принципи та норми реалізації соціально-екон. політики і труд, відносин, зокрема щодо: гарантій праці і забезпечення продуктивної зайнятості; мінім, соціальних гарантій оплати праці та доходів усіх груп і верств населення, які забезпечували б достатній рівень життя; розміру прожиткового мінімуму, мінім, нормативів; соціального страхування; труд, відносин, режиму праці та відпочинку; умов охорони праці та довкілля; задоволення духовних потреб і запитів населення. Перша Г. у. з осн. соціально-екон. питань укладена 1991 між КМ України та Радою Федерації незалежних профспілок України.

H. М. Хуторян.

 

Схожі за змістом слова та фрази