Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow корот-кюч arrow КОСТА-РИКА
   

КОСТА-РИКА

Республіка Коста-Рика (Costa Rica, Republica de Costa Rica) — д-ва у Центр Америці. Тер. — 51,1 тис. км2. Нас. — бл. 3,5 млн чол. (1997, оц): костариканці (нащадки ісп. поселенців). Столиця — м. Сан-Хосе. Адм.-тер. поділ -7 провінцій, які поділяються на кантони та округи. Офіційна мова — іспанська. Грошова одиниця — костариканський колон. Нац. свято — День незалежності (15 вересня)

Узбережжя сучасно К.-Р. відкрите 18.IX 1502 експедицією X Колумба і названа Новим Карфагеном У 1513 тер. Нового Карфагена завойована іспанцями, а 156( включена до склад; генерал-капітанства Гватемала. В ход нац.-визв. боротьбі-15.ІХ 1821 К.-Р. здобула незалежність

Державний герб Коста-Рика - leksika.com.ua

1822 країна приєдналася до Мексиканської імперії, а після її падіння (1823) увійшла до Сполучених Провінцій Центральної Америки. 30.VIII 1838 конгрес К.-Р. прийняв декларацію про держ. суверенітет і незалежність. Чинна тепер конституція прийнята 1992. Вона проголосила нейтралітет д-ви і заборонила створення регулярної армії. В країні дозволено діяльність лише поліційних сил цив. гвардії. К.-Р. — презид. республіка. Главою д-ви є президент, що обирається на 4 роки шляхом заг. прямих виборів при таєм. голосуванні. Повторне обрання президента заборонено. Два віце-президенти обираються так само і замішають главу д-ви у разі його відсутності або недієздатності. Однопалатний парламент — Законодавчі збори — складається з 57 депутатів, що обираються на 4 роки шляхом заг. прямих виборів при таєм. голосуванні. Депутати не можуть обиратися повторно. Викон. владу здійснюють президент і кабінет міністрів. Президент формує уряд. Пост міністра несумісний з депут. мандатом. Суд. влада представлена Верховним судом, Коаліційним судом та 4 апеляц. судами нижчих інстанцій.

К.-Р. - член ООН з 1945, ОАД з 1948, ін. міжнар. і регіон, організацій. Дип. відносини України з К.-Р. встановлено 8.VI 1992.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази