Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow п arrow ПІДХІД ЕКОЛОГІЧНИЙ
   

ПІДХІД ЕКОЛОГІЧНИЙ

- парадигма, що використовується в рекреалогії; як центр, підсистема (господар) виділяється людина (група людей, популяція), а інші компоненти розглядаються як середовище (арена його діяльності). Екологія людини ставить завдання охорони природи поряд з іншими, не менш важливими проблемами - раціональним використанням природних ресурсів і конструюванням природного середовища відповідно до потреб людини та її діяльності.

Екологія людини ґрунтується на таких екологічних законах: обов'язковій відповідності стану природного середовища рівню і характеру розвиткові суспільства, зокрема, продукти життєдіяльності суспільства, що надходять у навколишнє середовище, мають повністю асимілюватися, а не нагромаджуватися та шкідливо впливати на людину. Порушення цього закону має негативні наслідки і може призвести до екологічної катастрофи; розмір річного використання ресурсів суспільством має відповідати розміру їх річного поновлення.

Вирішення проблеми взаємодії туризму з природою в контексті антропоекологічних уявлень передбачає аналіз широкого кола питань, серед яких: оцінка туристсько-екскурсійних ресурсів; оцінка екологічності технологій обслуговування туристів і створення територіальних рекреаційних систем; формулювання вимог до рекреаційного середовища; конструювання рекреаційного середовища з потрібними властивостями та його охорона; вдосконалення туристської діяльності та розробка екологічно ефективних програм відпочинку.

 

Схожі за змістом слова та фрази