Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow син-спад arrow СОЛІСИТОР
   

СОЛІСИТОР

(англ. solicitor, первісно -підбурювач, згодом — агент, представник, від старофранц. solliciteur — підбурювач, з лат. sollicitare — збуджувати, переконувати) — повірений у справах, який представляє інтереси довірителя у суді чи ін. установі. Інститут С. характерний для країн англо-сакс. правової системи. С. здебільшого виконує роль посередника між особою, яка потребує прав , допомоги, і баристером (адвокатом), а також надає консультації своїм клієнтам, готує до розгляду цив. і крим. справи в їхніх інтересах, виступає у судах нижчих інстанцій від імені обвинувачення чи захисту тощо.

У Великобританії прав, статус С. регулюється законом 1974, за яким він повинен мати юрид. освіту або закінчити курс навчання при юрид. т-ві, скласти спец, іспити і пройти дворічне стажування.

До окр. категорії С. віднесено: генерального С. США — особу, яка перебуває на держ. службі й за посадою є заст. міністра юстиції; ген. прокурорш у Великобританії, Канаді, Шотландії; гол. прокурорів у деяких штатах СІНА. У Великобританії призначення на посаду ген. прокурора (С.) здійснюється королевою за поданням прем'єр-міністра.

Літ.: English Legal System. London-Dublin—Edinburgh, 1994.

В. І. Шишкін.