Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow аку-асо arrow АНТІГУА І БАРБУДА
   

АНТІГУА І БАРБУДА

(Antigua and Barbuda) -держава у Вест-Індії, на островах Антігуа, Барбуда і Редонда, що входять до архіпелагу Малих Антильських островів у Карибському м. Тер. — 442,6 км2. Нас. — 66 тис. чол.

(1992, оц.): переважно негри. Столиця — м. Сент-Джонс. Адм.-тер. поділ — 8 районів. Офіційна мова — англійська. Грошова одиниця — східнокарибський долар.

Національне свято — День незалежності (1 листопада). Острови були відкриті X. Колумбом 1493. Від 1632 — брит, володіння. 1940 Великобританія надала США частину острівної території під військ.-повітр. та військ.-мор. бази на 99 років. 27. II 1967 А. і Б. отримали статус «асоційованої з Великобританією держави», що сама відає внутр. справами. 1977 підписано договір між А. і Б. та США щодо збереження амер. баз. Незалежною країна стала 1. XI 1991 — після набуття чинності конституції. За конституцією, главою д-ви є англ. король (королева), представлений генерал-губернатором. Законод. владу здійснює двопалат. парламент (сенат і палата представників). Термін повноважень — 5 років. Сенат складається з 17 сенаторів (11 призначаються прем'єр-міністром, 1 — радою Барбуди, 1 — генерал-губернатором, 4 — лідери опозиції). У палаті представників — 17 депутатів, які обираються загальними прямими виборами при таємному голосуванні. Викон. влада належить урядові на чолі з прем'єр-міністром, якого призначає генерал-губернатор. Уряд відповідальний перед парламентом.

Державний герб Антігуа і Барбуда - leksika.com.ua

А. і Б.-член ООН з 1981, ОАД з 1981, входить до Співдружності, очолюваної Великобританією, є членом Карибської співдружності.

Дип. відносини України з А. і Б. встановлено 17. III 1993. В.Л. Федореш.

 

Схожі за змістом слова та фрази