Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow в arrow ВАТИКАН (ДЕРЖАВА-МІСТО ВАТИКАНО)
   

ВАТИКАН (ДЕРЖАВА-МІСТО ВАТИКАНО)

-

найменша в світі держава. Знаходиться в межах м. Рима, на пагорбі Монте-Ватикано. Духовний і адміністративний центр Римської католицької Церкви. Політична система - теократія. Один з найбільших капіталовкладників світу. Площа міста - 0,44 км2, довжина кордонів - 2,6 км. Кількість населення - 1 тис. чол. (2001), з них ватиканське підданство мають бл. 700. Мови: латинська (державна), італійська.

Папська суверенна держава-місто, резиденція папи римського, глави Католицької Церкви. Державі В. належить бл. ЗО площ та вулиць з 50 будинками, а також окремі території з 13 будинками в Римі, за державними кордонами, загальною площею 0,7 км2. З-поміж них - три собори, ряд палаців та вілл. Біля Рима знаходиться літня резиденція папи в Кастель-Гандольфо.

Величний архітектурний комплекс В. включає культові, палацові та фортечні споруди разом з творами садово-паркового мистецтва, а також залізничний вокзал. Значну архітектурно-художню цінність мають палаци та внутрішні двори В. Головна власність держави, т. зв. Ватиканський палац - комплекс споруд різних епох з багатьма залами, галереями, апартаментами, сполученими переходами, - розміщується на території площею 55 тис. м2.

Місцем паломництва шанувальників класичного мистецтва є Сикстинська капела - висока прямокутна споруда, збудована в XV ст. для папи Сикста IV.

Туризм. Одне з найбільших у світі культурних багатств. З 1982 р. до Списку ЮНЕСКО занесені: собор Св. Петра, Ватиканський палац, музеї, архіви, бібліотека, парки, обсерваторія.

 

Схожі за змістом слова та фрази