Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Л arrow ЛИСТУВАННЯ
   

ЛИСТУВАННЯ

— процес передачі чи обміну інформацією, закріпленою у письм. формі в листах. Виконує комунікативну, інформативну, правову, імперативну та ін. функції. Л. поділяють на офіційне та особисте. Офіційне — складова частина документообігу в органах держ. влади і управління, на підприємствах, в установах, організаціях. Відповідно до ст. 11 Закону України «Про мови в Українській РСР» (1989) офіційне Л. повинно вестися державною мовою. Процедура офіц. Л. передбачає дотримання ряду вимог і правил, що надає листам юрид. сили, дозволяє використовувати їх із довідковою, а в майбутньому — і з науково-історичною метою. Міжвідомче Л. здійснюється з використанням бланків док-тів.

На Л. поширюється вимога про обов'язкову реєстрацію вхідних і вихідних док-тів у спец, журналах або картотеках. Л. групується за змістом та кореспондентським принципом і систематизується у хронол. послідовності: документ-відповідь йде за документом-запитом. При розгляді справ у суді Л. службового або особистого характеру за наявності в текстах відомостей про обставини, які мають значення для справи, може бути письм. доказом (ст. 46 Цивільного процесуального кодексу України). Разом з тим згідно зі ст. 31 Конституції України та ст. 14і Кримінально-процесуального кодексу України д-ва гарантує збереження таємниці Л.

Літ.: Універсальний довідник-практикум з ділових паперів. К., 1997; Глушик С. В., Дияк О. В., Шевчук С. В. Сучасні ділові папери. К., 1998.

О. Ф. Юрчук.

 

Схожі за змістом слова та фрази