Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow т arrow ТИПИ ТУРИСТІВ (TYPE OF TOURISTS)
   

ТИПИ ТУРИСТІВ (TYPE OF TOURISTS)

Підчас маркетингових досліджень виділяють чотири Т. т.:

- осідлий тип - характеризується невеликим або середнім сімейним прибутком. Виходячи з фінансових можливостей, вибирає найдешевші тури з мінімальною кількістю екскурсій. Молодь і люди похилого віку віддають перевагу відпочинку на морі з мінімальною кількістю переїздів, радіальним екскурсіям з поверненням у готель. До цієї групи належать і шопінг-тури. Задовольняються тижневими (або менше) туристськими маршрутами.

- осіло-мобільний тип - туристи, які люблять поєднувати відпочинок з відкриттям або пізнанням чогось нового. Як правило, це представники середньої вікової групи з вищою освітою. Активно займаються спортом, люблять екскурсії, не дуже вибагливі до комфорту. Схильні до багатоденних (8-15 днів) маршрутів.

- мобільний тип - обирають тури з насиченою програмою і великою кількістю об'єктів відвідування, міст, національних парків. Нечутливі до значної кількості переїздів. Мають схильність до пригодницьких турів, турів через всю країну, до екотуризму тощо. Витримують тривалі тури (до трьох тижнів і більше).

- кочовий тип - індивідуальні або самодіяльні туристи, мисливці, любителі сафарі, готові й здатні подорожувати самостійно.

Туристів класифікують також, виходячи із способу їхнього життя і, відповідно, фінансового забезпечення:

- пересічні громадяни з невеликим або середнім прибутком;

- громадяни з достатком, переважно дрібні підприємці;

- заможні керівники процвітаючих підприємств;

- "білі комірці", працівники державного апарату тощо.

Залежно від критерію типізації можна виділити й інші Т. т.

 

Схожі за змістом слова та фрази