Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow З-зас arrow ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ
   

ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ

- почесне звання, одна з державних нагород України. Встановлене 18.1 1966. Присвоюється на підставі указу Президента України висо-кокваліф. юристам з вищою юрид. освітою,

Нагрудний знак Заслуженого юриста України - leksika.com.ua

які бездоганно працювали не менше 10 років у держ. органах, в установах та організаціях і мають особливі заслуги у правоохор. діяльності, зміцненні законності і правопорядку, юрид. забезпеченні роботи держ. органів, підприємств, установ та організацій, захисті прав і закон, інтересів гр-н, законотв. роботі, наук, дослідженнях у галузі права, підготовці юрид. кадрів, правовій пропаганді тощо. Особам, удостоєним почес. звання 3. ю. У., вручається посвідчення встановленого зразка та нагруд. знак.

Останній має фігурну форму. У центрі лицьового боку нагруд. знака — овал, в якому зображено профіль, жін. голови, прикрашеної вінком з квітів, і колос пшениці як уособлення України. Овал обрамлений росл. орнаментом у стилі бароко. На зворот, боці — зображення соняшника, над ним зліва направо по колу розмішено напис «Заслужений юрист України». У нижній частині — росл. орнамент та стиліз. картуш, на тлі якого гравірується номер знака. Осн. частина знака за допомогою кільця з вушком з'єднується з металевою фігурною колодкою, на якій зображена лаврова гілка.

Г. О. Мурашин.

 

Схожі за змістом слова та фрази