Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Б-бл arrow БЕЗВІЗОВИЙ В'ЇЗД
   

БЕЗВІЗОВИЙ В'ЇЗД

-в'їзд до країни без одержання від її компетентних органів візи. Порядок Б. в. встановлюється на основі угоди між конкр. д-вами. Може поширюватися на всіх гр-н або на певні їх категорії. Він не виключає у принципі ні дозвільної системи в'їзду і виїзду, ні пред'явлення виїзних документів (закорд. паспорта, посвідчення тощо) на кордоні. Д-ви можуть також на основі угоди відкривати свої кордони для гр-н держави-партнера.

Гр-ни країн Співдружності Незалежних Держав (СНД) мають право в'їжджати, виїжджати й пересуватися по території її учасників без віз за наявності документів, що посвідчують їх особу або підтверджують їх громадянство (ст. 1 Угоди про безвізове пересування громадян Співдружності Незалежних Держав по території її учасників від 9.Х 1992). Пересування осіб, які не є громадя нами країн СНД, з території однієї держави—учасниці Співдружності на тер. іншої здійснюється за згодою компетентних органів останньої (ст. 5 Угоди про співробітництво держав—учасниць СНД по забезпеченню стабільного становища на їх зовнішніх кордонах від 9.Х 1992).

Порядок Б. в., виїзду і перебування на тер. ін. д-ви може передбачатися для гр-н, які мають дип. або служб, паспорти, а також паспорт моряка.

Літ.: Междунар. право. М, 1995. В. Н. Денисов.