Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow С-сим arrow САНКЦІЯ ПРОКУРОРА
   

САНКЦІЯ ПРОКУРОРА

- вид резолютивного акта прокурорського нагляду при застосуванні заходів примус, характеру. За своею суттю є дозволом прокурора на проведення таких заходів. С. п. оформляється як резолюція на відповід. постановах слідчих, органів дізнання та ін. компет. органів. Є обов'язковою і застосовується у таких випадках: відправлення заарештованого етапом до місця провадження слідства (ст. 139 КПК України); відсторонення обвинуваченого від посади (ст. 147 КПК); проведення обшуку, за винятком житла чи ін. володіння особи (ст. 177); виїмка док-тів, що становлять держ. таємницю (ст. 178); тимчас. залишення засудженого у слідчому ізоляторі чи тюрмі й переведення його з установ виконання крим. покарань до слідчого ізолятора чи тюрми (ст. 410і); затримання і видворення іноз. гр-нина або особи без громадянства за межі України (ст. 27 Закону України «Про прокуратуру» 1991, з наст, змінами і доп.) тощо.

Наближеними до санкції є й інші передбачені законом види прокур. актів резолютив. характеру — погодження певних дій, затвердження процес, актів тощо. Так, згода прокурора обов'язкова у випадках: направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від крим. відповідальності (ст. 7— 11і КПК); скасування або зміна запобіжного заходу, обраного прокурором (ст. 165); продовження строку тримання під вартою (ст. 156); направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення від крим. відповідальності (ст. 232і) тощо. Прокурор затверджує обвинувальний висновок, а також постанови слідчого про ексгумацію трупа (ст. 192), про визначення певного строку для ознайомлення з мат-лами справи (ст. 218). Резолюцією прокурора на відповід. постанові слідчого оформляється також рішення щодо продовження строків досуд. слідства (ст. 120).

Літ.: Чеконов В. Я. Прокурор, надзор на отдельных этапах предварительного следствия. Саратов, 1974; Ми-хеєнко М. М., Шибіко В. П., Дубинський А. Я. Наук.-практ. коментар Крим.-процес, кодексу України. К., 1999.

О. Р. Михайленко.

 

Схожі за змістом слова та фрази