Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow пер-план arrow ПІДПИСНИЙ ЛИСТ
   

ПІДПИСНИЙ ЛИСТ

- передбачений законом вид виборчих документів. На ньому збираються особисті підписи виборців, гр-н, які мають право брати участь у референдумі, на підтримку кандидатів (списку кандидатів) на виборах або з вимогою проведення референдуму. Тепер збір підписів на П. л. з метою проведення виборів і референдумів є досить архаїчною для багатьох держав процедурою. П. л. використовуються у практиці організації та проведення виборів, референдумів переважно в постсоц. д-вах, у т. ч. в Україні: на виборах Президента України, місц. виборах, при проведенні референдумів. На виборах нар. депутатів України інститут П. л. після прийняття Закону «Про вибори народних депутатів України» (2001) не застосовується. Форму (зразок) П. л. для виборів Президента України, а також для проведення всеукр. референдуму затверджує Центральна виборча комісія (ЦВК). За Законом «Про вибори Президента України» (1998) П. л. повинен містити відомості про претендента на кандидата в Президенти України [прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, професія, громадянство, посада (заняття), партійність, місце роботи і проживання, освіта, ким висунутий] і мати графи, в яких зазначаються порядковий номер і дата підпису виборця; прізвище, ім'я, по батькові виборця, число, місяць та рік його народження; місце проживання; номер і серія паспорта або ін. док-та, що посвідчує особу; особистий підпис виборця. У П. л. мають бути також дані про особу, яка збирає підписи (прізвище, ім'я, по батькові, дом. адреса).

Для виборів Президента України П. л. виготовляються ЦВК за рахунок коштів держ. бюджету. При проведенні референдумів П. л. можуть виготовлятися їх ініціаторами. Відповідно до Закону «Про вибори Президента України» претендентові на кандидата у Президенти України для реєстрації його кандидатом необхідно зібрати в П. л. не менше мільйона підписів гр-н України, які мають право голосу, в т. ч. не менш як 30 тис. підписів гр-н у кожному з двох третин регіонів

(АР Крим, області, міста Київ та Севастополь) України.

Для проголошення всеукр. референдуму за нар. ініціативою необхідно не менше 3 млн. підписів гр-н України, які мають право голосу, за умови, що ці підписи зібрано не менш як у 2/3 областей і не менш як по 100 тис. підписів у кожній області.

Виб. комісії мають право перевіряти достовірність підписів виборців у П. л. Право ознайомлення з П. л. мають лише члени виб. комісій та (в разі порушення справи в суді) учасники суд. процесу.

М. І. Ставншчук.

 

Схожі за змістом слова та фрази