Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow с arrow СИСТЕМА РЕКРЕАЦІЙНА
   

СИСТЕМА РЕКРЕАЦІЙНА

- складна соціально-керована (частково самокерована) система, центр, підсистемою якої є суб'єкт туризму, а цільовою функцією - найповніше забезпечення його рекреаційних потреб.

С. р. складається з взаємопов'язаних підсистем: групи відпочиваючих, туристів, природних комплексів, матеріальної бази й рекреаційної інфраструктури, обслуговуючого персоналу та органу управління.

- Природний комплекс - взаємопов'язані і взаємозумовлені поєднання природних об'єктів та явищ - виступає в С. р. не тільки як ресурс, а також як умова задоволення рекреаційних потреб людей. Специфічними характеристиками природних комплексів є їхня місткість, стійкість, комфортність, різноманіття, привабливість.

- Група відпочиваючих характеризується параметрами поведінки, що зумовлюються циклами рекреаційних занять. Відносини з іншими підсистемами диференціюються залежно від соціальної, психологічної, національної, професійної, регіональної та індивідуальної вибірковості окремих груп людей, умов та ресурсів рекреації.

- Технічні системи - матеріальна база й рекреаційна інфраструктура - забезпечують життєдіяльність відпочиваючих та обслуговуючого персоналу і задовольняють специфічні потреби туристів.

- Обслуговуючий персонал - за допомогою технічних засобів виготовляє, збирає, зберігає і надає відпочиваючим комплекс послуг.

- Орган управління - порівнює інформацію про ступінь задоволення потреб туристів з інформацією про стан інших підсистем і про наявність матеріальних і фінансових резервів, приймає господарські рішення.

 

Схожі за змістом слова та фрази