Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Б-бл arrow БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ
   

БАНКІВСЬКИЙ КРЕДИТ

- осн. форма кредиту, за яким кошти готівкою чи безготівкові надаються банками в тимчас. користування. Б. к. надається юрид. і фіз. особам та д-ві. Б. к. класифікують за певними ознаками та різними підставами. Зокрема, з урахуванням екон. сфери застосування кредити поділяють на внутрішні і міжнародні. В Україні, за дворівневої банк, системи, Б. к. може бути кредитом центр, банку або кредитом комерц. банків. Зал ежно від позичальників та мети використання кредити бувають виробничими, споживчими, інвестиційними, кредитами на операції з цінними паперами, міжбанківсь-кими, імпортними та експортними. Кредити поділяють також на забезпечені (банкові) й незабезпечені (персональні). Більшість кредитів, що надаються банками, має відповідне забезпечення: наявність застави, гарантію, страхування кредитного ризику.

Надання незабезпечених кредитів означає вияв особливої довіри банку до свого клієнта, свідчить про його платоспроможність і враховується банком при аналізі екон. становища клієнтів.

Б. к. бувають короткостроковими, середньо-строковими та довгостроковими залежно від терміну користування кредитами. Короткострокові кредити надають на термін не більше 12 місяців, середньострокові — до 3 років, довгострокові — понад 3 роки. У банк, практиці виділяють ще кредити на поточні та на капітальні витрати, а тому розрізняють кредити в оборотні фонди і фонди обігу, а також кредити в осн. фонди. О. А. Костюченко.

 

Схожі за змістом слова та фрази