Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow право оп-прим arrow ПРИГАРА
   

ПРИГАРА

Андрій Петрович [15(27).УІ 1836, побл. м. Кобеляки, тепер Полт. обл. — 19. VI (1 .VII) 1875, Італія; пох. у Києві] — укр. правознавець. Навчався у 1-й Київ, гімназії, закін. юрид. ф-т Харків, ун-ту. 1868 захистив магіст. дис. «Нарис історії стану міських обивателів у Східній Росії» і став магістром держ. права Київ, ун-ту. З грудня 1868 — доцент юрид. ф-ту Но-ворос. ун-ту (Одеса), де читав курси держ. права та енциклопедії права. Займався громад.-просвіт, роботою (був актив, учасником т-ва «Просвіта»). Наук, інтереси П. стосувалися теорії та історії федерат, відносин, а предметом дослідження була ідея децентралізації д-ви. В земс. органах самоврядування він вбачав майбутнє розвитку держ. системи Росії. У січні 1874 П. виїхав на лікування за кордон. В Італії написав більшу частину своєї докт. дис. «Про федеративні устрої», але завершити її не встиг. Автор праць «Повість про те, як цар визволив селян, та про нові устрої, які в нас будуть»

Пригара Андрій Петрович - leksika.com.ua

(1865), «Нарис історії стану міських обивателів Східної Росії, ч. 1:. Походження стану міських обивателів у Росії та його організація за Петра Великого» (1868) та ін.

Літ.: Маркевич А. И. Двадцатипятилетие имп. Новорос. ун-та. О., 1890; Павловский И. Ф. Краткий биогр. словарь ученых и писателей Полт. губернии с пол. XVIII в. Полтава, 1912; Юрид. ин-т Одес. гос. ун-та. О., 1996.

П. П. Музиченко.

 

Схожі за змістом слова та фрази